menu

Obchody Dni Rodziny w Gminie Jedwabno

2016-09-19 10:57:42 (ost. akt: 2016-09-19 10:59:46)

Dnia 04.06.2016 r. miał miejsce wyjątkowy Dzień Rodziny, który swoim zasięgiem objął całą Gminę Jedwabno. Festyn zorganizowany został w parku w Jedwabnie. Ku uciesze uczestników, spędzony czas był bardzo intensywnie wykorzystany. Tego dnia zorganizowane zostało dowożenie dla dzieci wraz z opiekunami spoza miejscowości Jedwabno.Festyn rodzinny otworzyli: Pan Sławomir Ambroziak Wójt Gminy Jedwabno, Pani Jolanta Drężek Sekretarz Gminy oraz Pan Jerzy Pałasz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Bezpłatnie skorzystać było można z dmuchanej zjeżdżalni, kącika plastycznego, stoiska z łakociami, czy malowania twarzy. Dodatkowo Panie z Parafialnego Zespołu Caritas piekły dla dzieci gofry i częstowały ciastem. Na małej scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentował zespół „Wesołe Nutki” działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Umiejętności sprawnościowe prezentowały „Hulahopki” z Witowa. Cała zabawa rozpoczęła się przy akompaniamencie zespołu ,,Kuzyni Neptuna’’ze Szczytna.

Nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych. Animatorzy sportu Pani Daria Mateusiak i Pan Marcin Zapadka, poprowadzili zawody sportowe m.in.: tor przeszkód dla rodzin, w którym główną nagrodą był rower ufundowany przez S. C. „Kram”, sklep „Lewiatan” w Jedwabnie reprezentowany przez Panią Bożennę Wyrzykowską- Buk i Pana Wiesław Nideraus.

Zabawnym elementem zawodów dla rodziców był quiz wiedzy o rodzinie. W łącznej punktacji zwyciężyła Rodzina Orzechowskich. Na zakończenie festynu odbyły się konkurencje sprawnościowe dla dzieci, po których każdy malec wyszedł z parku z małym upominkiem. W rolę maskotek roznoszących cukierki podczas imprezy wcieliło się dwoje wolontariuszy z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Dzień Rodziny okazał się bardzo udany, czego dowodem były uśmiechnięte buzie dzieci i ich rodziców.

Ta fantastyczna inicjatywa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie otrzymała wsparcie organizacyjne Gminy Jedwabno, Zespołu Parafialnego Caritas, Sołectwa Jedwabno oraz Animatorów sportu – Pana Marcina Zapadki i Pani Darii Mateusiak.
Organizatorzy składają podziękowania następującym darczyńcom: Sołectwa- Jedwabno, Lipniki, Burdąg i Witowo, S.C ,,Kram’’, sklep „Lewiatan” w Jedwabnie reprezentowany przez Panią Bożennę Wyrzykowską – Buk i Pana Wiesława Nideraus, Gminnny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedwabnie, Państwo Małgorzata i Bogdan Roceń, Pan Jacek Drelich – Dejot PHU Dealer Husqvarna z Olsztynka.

http://www.jedwabno.pl/wp-content/uploads/2016/06/IMG_8743.jpg