menu

V Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej z Pawłem Papke

2018-06-18 08:55:25 (ost. akt: 2018-06-18 08:59:35)

Tradycyjnie na początku miesiąca marca w gminie Jedwabno organizowany jest Turniej Siatkówki. Tak też było w tym roku. 3 marca 2018 r. Hala Sportowa w Jedwabnie wypełniła się prawie setką sportowców. Uczestników powitali Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak oraz Wicestarosta Szczycieński Marcin Nowociński.

Tradycją stało się uczestnictwo w Turnieju gwiazdy polskiej siatkówki. I tym razem nie zabrakło w Jedwabnie Pawła Papke, który zrobił niespodziankę graczom i przywiózł ze sobą oryginalny puchar FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Wyjątkowy, nowoczesny design pucharu składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w siatkarskiej drużynie. Cały kształt ma wyrażać szybkość i elegancję siatkówki oraz siatkarskie wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy. Ten piękny puchar mogliśmy nie tylko podziwiać, ale mieliśmy niepowtarzalną okazję potrzymać go i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Z roku na rok powiększa się nam rodzina siatkarska, która z chęcią przyjeżdża na rozgrywki w Jedwabnie. Puchar przechodni oddali w ręce Organizatorów zeszłoroczni zwycięzcy – drużyna z Olsztyna AKS „KORMORAN”.
W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 9 drużyn:
AKS „KORMORAN” Olsztyn
„PYRYS-BUD” Ostrołęka
Belfer Szczytno
Trójka Szczytno
PSP Szczytno
RDLP Olsztyn
Pasym
Świętajno
Jedwabno.
Zwycięstwo wywalczyła drużyna z Ostrołęki „Pyrys – Bud”, drugie miejsce lokalna drużyna reprezentująca Jedwabno, natomiast miejsce trzecie przypadło dla drużyny Belfer Szczytno. Tym samym puchar przechodni pojechał do Ostrołęki!
Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak wręczył drużynom pamiątkowe medale i puchary. Ponadto zawodnicy trzech pierwszych miejsc otrzymali akcesoria sportowe ufundowane przez Pana Piotra Cichy, któremu w imieniu Organizatorów serdecznie dziękujemy za stałą współpracę przy organizacji Turniejów.